27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

В цей день у 1945 році підрозділами Радянської Армії були звільнені в’язні нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау, що був розташований на теренах Східної Польші у містечку Освенцим. Для більш як мільйона євреїв з окупованих нацистами європейських країн Аушвіц став місцем невимовної трагедії, жахливої смерті. Ця назва і стала символами Голокосту в Європі. В листопаді 2005 року Організація Об’єднаних Націй у своїй резолюції оголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Багато країн, у тому числі і Україна, підтримали це рішення.
На сьогодні, події тих часів – це уособлення людських страждань, універсальний символ трагічної події для всього людства. Молодь та підростаюче покоління повинні знати та пам’ятати ці страшні сторінки історії. Ми маємо зробити все, щоб катастрофа не була забута, адже віра, історія, лихоліття, відродження ідуть поруч і створюють єдину картину життя… Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулого, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.
Україна йде європейським шляхом. У ньому немає і не повинно бути місця расовому насиллю та агресії. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі.
Схилимо голови перед безневинно закатованими жертвами Голокосту.
Світла пам’ять усім загиблим!