21 лютого в Тернополі  відбулася нарада з питань підготовки закладів охорони здоров’я до укладення договору з Національної служби здоров’я України (НСЗУ)  в рамках впровадження програми медичний гарантій з 2020 року, участь в якій взяли голова районної ради Руслана Кушнір та головний лікар комунального некомерційного підприємства «Лановецька центральна районна лікарня» Омелян Гулько.
Захід відбувся за участі представників МОЗ, НСЗУ, проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», керівництва Тернопільської області та міста, очільників закладів охорони здоров’я області, які надають спеціалізовану медичну допомогу.
Необхідно зазначити, що згідно з положеннями Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 2020 р. в Україні запроваджується програма медичних гарантій.
Програма медичних гарантій існуватиме як єдина бюджетна програма для оплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, що передбачено ст. 4 зазначеного закону за відповідними напрямками.
Із впровадженням цієї програми змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення. Замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувалося утримання закладів охорони здоров’я в рамках програми медичних гарантій оплачуватиметься медичне обслуговування пацієнтів за відповідними укладеними договорами з НСЗУ. Механізм фінансування базуватиметься на принципі «гроші йдуть за пацієнтом».
В ході наради директор Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Мар’яна Возниця презентувала новий підхід до фінансування системи охорони здоров’я та роль НСЗУ в трансформації системи, начальник управління у Львівській області Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мирослава Децик інформувала щодо реєстрації в електронній системі охорони здоров’я та подачу заяви на укладання договору з НСЗУ, експерт Офісу реформ МОЗ України Матвій Хренов ознайомив присутніх з умовами розвитку успішного медзакладу в новій системі охорони здоров’я, а технічний радник з питань фінансування та економіки охорони здоровя Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Максим Дуда ознайомив з основними аспектами розробки, затвердження фінансового плану та звітністю комунального некомерційного підприємства.
Учасників було проінформовано про подальші кроки у трансформації фінансування медичної галузі в Україні.