МОЗ України посилює заходи безпеки для захисту українців від коронавірусної інфекції 2019-nCoV

Ситуація з розповсюдженням коронавірусу 2019-nCoV в світі потребує особливої уваги. За оцінками Всесві́тньої організа́ції охоро́ни здоро́в’я та Європецського центру профілактики і контролю захворювань ризики розповсюдження цього штаму вірусу залишаються високими як на регіональному, так і на глобальному рівнях.
З метою забезпечення раннього виявлення можливих випадків нового вірусу та вжиття відповідних протиепідемічних заходів Управлінням охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації та Державною установою «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» розроблені заходи, які передбачають недопущення поширення хвороби, викликаної коронавірусом на території області та  затверджено першочерговий план дій у разі виявлення випадків захворюваності.
Лікарям надані рекомендації, як діяти у разі виявлення випадку 2019-nCoV, також роз’яснення отримали лабораторні центри МОЗ України.
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендації:
– часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.Уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;
– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Для недопущення завезення коронавірусної інфекції рекомендуємо мешканцям Лановецького району тимчасово, до покращення епідемічної ситуації в світі, утриматись від відвідування країн, в яких зареєстровані випадки нової коронавірусної інфекції 2019- nCoV.