Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, жителі району!

Історія українського народу пронизана багатьма трагічними подіями і Чорнобильська катастрофа посідає в ній особливе місце. Це зумовлено масштабним впливом аварії на всі аспекти суспільного життя. Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, що стався в ніч на 26 квітня 1986 року, спричинив значні економічні, медичні, екологічні та морально-політичні наслідки не лише для України, а й для багатьох країн Європи. Руйнування будівельних конструкцій блоку призвело до величезного викиду радіоактивності, наслідки якого відчутні дотепер, і ще довго відчуватимуться і сучасниками, і прийдешніми поколіннями.
В годину великого лиха, у час смертельної небезпеки у перші ряди боротьби з невидимим ворогом стали найвідважніші. Тисячі ліквідаторів ціною власного здоров’я і навіть життя закрили собою світ від жахливих променів радіації – пожежники, лікарі, військові, правоохоронці, водії, механізатори. Низько схиляємо голови перед їх пам’яттю…
Чорнобиль став нагадуванням усім про те, що людський фактор в історії відіграє надзвичайно велику вагу. І про те, що іноді за помилку однієї людини розплачуються сотні і тисячі інших, невинних людей.
Нехай ніколи не повториться жах тієї масштабної техногенної катастрофи, нехай залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, яка навчить нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя.
Висловлюю найщиріші слова вдячності за сміливість та відвагу ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які 34 роки тому, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха.
Щиро зичу вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська вдячність, повага та турбота за Вашу відданість та мужність!

З повагою
голова Лановецької районної ради                  Руслана КУШНІР