Памятаємо крізь роки …

Традиційно 8-го та 9-го травня ми згадуємо трагічні сторінки історії, відвідуємо меморіали пам’яті та вітаємо ветеранів. І хоча святкові та скорботні заходи у зв’язку з карантином скасовані, але розуміючи  важливість пам’ятних днів для ветеранів Другої світової війни, з нагоди Дня пам’яті та примирення, перемоги над нацизмом, Лановеччина вшановує загиблих.
Благочинний ПЦУ Лановецького району о. Ігор Шаринський спільно з настоятелем УГКЦ м. Ланівці о. Мироном Бречко відправили поминальний молебень за полеглими військовослужбовцями та мирним населенням у роки війни.
Вшановуючи світлу пам’ять полеглих у війні і висловлюючи повагу побратимам, до присутніх звернувся ветеран Другої світової війни, полковник Збройних сил України у відставці Георгій Мельник: «Дуже дорогою ціною заплатив наш народ за здобуту перемогу. Україна поклала на вівтар свободи найкращих синів і дочок, зазнала катастрофічних втрат – людських, і матеріальних. У цій кривавій боротьбі  воювало 5376 жителів нашого краю, 2541 з них – загинуло, а решта повернулися інвалідами. На сьогодні у районі залишилось лише 6 ветеранів – учасників бойових дій Другої світової війни. Ніхто навіть уявити не міг, що на 75 році Великої Перемоги ми матимемо справу із невидимим ворогом – всесвітньою пандемією. Але я вірю, що ми з гідністю подолаємо усі виклики, які трапилися на нашому шляху.»
У заході взяли участь голова районної ради Руслана Кушнір, голова райдержадміністрації Василь Бадищук, Лановецький міський голова Роман Казновецький, військовий комісар Олексій Рєзнік, керівники ветеранських організацій та представники ЗМІ.