Сьогодні по всій Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його національну самобутність. Українська вишиванка – показовий приклад і підтвердження цього, адже споконвіку вона була для українців була не просто одягом, а оберегом — символом здоров’я, краси, щасливої долі та єднання з душею свого народу. Це своєрідний генетичний код народу, найпереконливіший символ України – єдиної та неподільної європейської держави.
Останнім часом вишита сорочка набула помітної популярності. Насамперед це обумовлено зростанням почуття патріотизму серед українців, поверненням до національних традицій. Носити оздоблену вишивкою сорочку стало не тільки патріотично, але й стильно й ексклюзивно. А впродовж кількох останніх років в Україні День вишиванки – це день усвідомлення себе українцем, а також єдності зі своєю нацією.
День української вишиванки з’явився не так вже й давно. Ідея проведення цього свята спала на думку звичайній студентці факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році Леся Воронюк змогла довести важливість цього свята не тільки своїй країні, а й усьому світу і не могла уявити, що стане засновницею такого знакового для кожного українця свята.
Цьогоріч, попри карантин, традиційні масові заходи з нагоди свята скасовані. Засновники Всесвітнього дня вишиванки закликають присвятити цей день  українській родині та дослідженню власного роду. У такий спосіб вони прагнуть заповнити пустку в інформаційному просторі й привернути увагу українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна.
Також, у цей день Світовий конгрес українців (СКУ) запрошує українців з усього світу долучитися до флешмобу.
“Вражаємо світ красою і розмаїттям українських вишиванок! Долучайтесь до флешмобу СКУ: поділіться історією вишиванки на Facebook та позначте допис ґраткою #ДеньВишиванки #VyshyvankaDay”, – написали ініціатори флешмобу на офіційній сторінці СКУ в Facebook.
Надіємось, що  це свято зітре кордони й об’єднує українців по всьому світу,  а мудрість і сила тисячолітньої традиції дасть нам натхнення.
Бажаємо укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни.
Чудового настрою усім та різнобарвних вражень!