Сьогодні, у день 159-ї річниці перепоховання Кобзаря на Чернечій горі, яку називають Тарасовою, ланівчани зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку аби вшанувати пам’ять світоча українського народу.
Як відомо, земний шлях видатного українця Тараса Шевченка завершився на 47-му році життя у Санкт-Петербурзі, де його поховали на Смоленському кладовищі. Однак, друзі Тараса Григоровича і шанувальники його творчості знали про те, що він бажав бути похованим саме на рідній землі. «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій…», − написав свого часу Тарас Шевченко у знаменитому «Заповіті», рядки якого відомі кожному. Тому вони і доклали зусиль, аби відбулося перепоховання видатного сина народу України згідно його волі.
У заході взяли участь голова районної ради Руслана Кушнір, голова Лановецької районної державної адміністрації Василь Бадищук, заступник голови райдержадмінітрації Тетяна Важельська,Лановецький міський голова Роман Казновецький, керівники структурних підрозділів РДА, працівники Лановецької міської ради, представники громадськості та ЗМІ.
До присутніх звернулася завідувач комунальної установи “Лановецький районний методичний кабінет” Неоніла Дзюба, яка розповіла про моменти життя великого генія і духовного пророка української нації та значення  його творчості, яку важко переоцінити, а представник від освітян – Валентин Дзюба прочитав вірші присвячені великому Кобзарю.
Наприкінці заходу присутні поклали квіти до підніжжя монумента.