Сьогодні у місті Ланівці відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.
Катастрофа на ЧАЕС – найбільша ядерна аварія за всю історію людства, сколихнула світ не лише своєю величезною руйнівною силою, а й мужністю тих, хто першим зіткнувся з її страшними наслідками. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, яких охопив реактор атомної станції.
З нагоди цієї дати у Свято-Покровському храмі представники релігійних конфесій провели спільну молитовну подяку, під час якої молилися за здоров’я героїв – ліквідаторів аварії, які мужньо захистили світ від атомної стихії.
Після цього усі учасники заходу відправилися до фігури Божої Матері, яка встановлена на честь ліквідаторів ЧАЕС, де вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання та поклали квіти, схиливши голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрало радіоактивне випромінювання.
У заході взяли участь заступник голови районної ради Віталій Гресик, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Батожний, працівники Лановецької міської ради, голова Лановецької районної добровільної громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» Михайло Мазур разом із учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, керівники та працівники структурних підрозділів, відділів, управлінь райдержадміністрації та працівники Лановецького відділення поліції.