18 грудня 2019 року відбулося ІІ пленарне засідання XXVII сесії Лановецької районної ради сьомого скликання, яке провела голова районної ради Руслана Кушнір і в роботі якого взяли участь 20 депутатів. На порядок денний було внесено та прийнято до розгляду 14 питань.
На засіданні одним із планових – заслухали звіт про роботу комунального підприємства «Лановецьке районне бюро технічної інвентаризації» за звітний період 2017 – 2019 років, з якого інформував директор установи Анатолій Гузар. Доповідач зазначив, що основним напрямком роботи підприємства є здійснення послуг з інвентаризації об’єктів нерухомого майна. Так, за звітний період виготовлено 670 інвентаризаційних справ на суму 567718 гривень, 360 довідок на суму 115200 гривень, надано послуги близько трьом тисячам осіб. Дохід від реалізованих послуг становить 682918 гривен, а в архіві зберігається близько чотирнадцяти тисяч інвентаризаційних справ.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Ірина Паламарчук інформувала по важливих бюджетних питаннях. Зокрема, депутати підтримали внесення змін до районного бюджету на 2019 рік : додатково виділено кошти КНП «Лановецька центральна районна лікарня» на виплату пільгових пенсій – 20 тис. грн., ремонт ендоскопа  – 50 тис. грн., закупівлю інсуліну – 70 тис. грн., ремонт цистоскопа – 27 тис. грн., повірку засобів вимірювальної техніки – 33 тис. грн., оснащення відділення інтенсивної терапії – 30 тис. грн. , придбання концентратора кисню – 180 тис. грн. Також 999,9 тис. грн. спрямовується на виплату заробітної плати працівників районної лікарні. На виплату заробітної плати педагогічним працівникам району виділено 2 млн. 61 тис. грн., з яких 635, 5 тис. грн.. за рахунок стабілізаційної дотації, що надійшла з обласного бюджету, а решта 1 млн. 425 тис.500 грн. – з районного бюджету. Лановецька ОТГ передала для фінансування районної лікарні 100 тис. грн. , в тому числі 50 тис. грн.. на придбання медикаментів та 50 тис. грн.. – для придбання інсуліну, а також 5044, 15 грн. на відшкодування пільг з послуг зв’язку. До речі, у 2019 році на оплату енергоносіїв в районній лікарні з районного бюджету виділено 1 млн. 792 тис.500 грн., а з бюджету Лановецької ОТГ – всього 300 тис. грн. Борсуківська ОТГ впродовж двох років фінансування на енергоносії не виділяє.
В ході обговорення депутатами одноголосно було прийнято головний фінансовий документ Лановецького району – районний бюджет на 2020 рік ( рішення № 712 « Про районний бюджет на 2020 рік»). Відтак, загальний обсяг районного бюджету на 2020 рік буде складати 66 029,6 тис. грн. а найбільшу питому вагу в загальному обсязі займають  видатки на утримання установ освіти – 70,8%.
Власні доходи районного бюджету в 2020 році спрогнозовано в сумі 15 585,4 тис. грн., що на 2,7 млн. грн. більше, ніж в 2019 році.  Резервний фонд районного бюджету становитиме 540 тис. грн. До районного бюджету надійдуть – базова дотація в сумі  11, 2 млн. грн., додаткова дотація – 4,6 млн.грн, освітня субвенція — в сумі 26,6 млн. грн. та медична субвенція — в сумі 5, 2 млн грн.
При формуванні районного бюджету було враховано усі пропозиції головних розпорядників коштів районного бюджету, в першу чергу необхідність забезпечення бюджетними призначеннями на виплату заробітної плати та оплату спожитих теплоенергоносіїв і комунальних послуг.
В цілому надходження є значно меншими в порівняні з 2019 роком. Це зумовлено тим, що законодавчо змінено процес фінансування. Зокрема, суттєво скоротився обсяг медичної субвенції для районної лікарні. Наразі її планують виділити лише на перший квартал 2020 року, адже всі медичні заклади з 1 квітня будуть отримувати фінансування безпосередньо від Національної служби здоров’я України, а не з місцевих бюджетів. Окрім медичної субвенці на придбання медичного обладнання у 2020 році виділено 500 тис.грн., а на комунальні послуги – 814,6 тис.грн.. Водночас Лановецька ОТГ передала для лікарні всього 100 тис.грн. на енергоносії ( при місячній потребі лікарні близько 500 тис.грн.) та 400 тис.на придбання обладнання. При цьому населення Лановецької ОТГ становить більше 50 % від загальної кількості і частка на енергоносії для лікарні мала б бути рівнозначною тій, що виділяться з районного бюджету.
Одноголосно депутатами підтримано проект рішення про затвердження договору про надання іншої субвенції із Лановецького районного бюджету до бюджету Лановецької ОТГ на фінансування поточних видатків комунальної установи «Лановецька міська дитяча музична школа» на 2020 рік в сумі 250 000 грн. (фінансування здобуття позашкільної освіти в  комунальній установі ««Лановецька міська дитяча музична школа» дітьми, що проживають на території населених пунктів Лановецького району, які не увійшли до складу (ОТГ).
Розглянуто та затверджено інші питання порядку денного: «Про надання дозволу на продовження договорів оренди комунальними некомерційними підприємствами», «Про дозвіл на передачу майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Лановецького району», «Про плату за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Лановецького району на 2020 рік», «Про плату за харчування у закладах загальної середньої освіти Лановецького району на 2020 рік», «Про надання дозволу комунальній установі «Лановецький районний методичний кабінет» на  введення в штатний розпис посади логопеда» та «Про проект  районної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2020-2021 роки».
В результаті обговорення з усіх питань було ухвалено відповідні рішення.