20 лютого 2020 року, в залі засідань районної ради, під головуванням голови районної ради Руслани Кушнір, відбулось засідання XXVIII сесії районної ради сьомого скликання. На розгляд депутатів було винесено 17 проектів рішень, які  відповідно  до  Регламенту  районної  ради  попередньо  були  розглянуті    на  засіданнях президії та  постійних профільних  комісій районної ради.
В  роботі пленарного засідання взяли участь 22  депутати районної ради, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Батожний, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники установ, підприємств та організацій, голови сільських рад району та представники  засобів масової інформації.
Розпочали засідання з хвилини мовчання, вшанувавши пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності та Юрія Коваля, який загинув у 2016 році на Сході, захищаючи нашу державність.
Основними питанням порядку денного було заслуховування інформації начальника фінансового управління райдержадміністрації Ірини Паламарчук щодо затвердження звіту про виконання районного бюджету та використання резервного фонду районного бюджету за 2019 рік, внесення змін до районного бюджету на 2020 рік та затвердження договорів про надання міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів. Також, Ірина Джонівна повідомила присутнім про те, що 11 березня 2020 року о 10 годині в залі засідань районної ради для громадян району відбудеться публічне представлення  головними розпорядниками районного бюджету звітів про виконання кошторисів установ та паспортів бюджетних програм за 2019 рік.
Депутатами взято до відома інформацію управління соціального захисту населення РДА щодо виконання районної програми «Ветеран» на 2015-2019 роки та районної програми підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної   операції на 2015-2019 роки.
Обговорено ряд освітніх питань, зокрема затверджено районну цільову програму «Дітям Лановеччини – якісне харчування» на 2020-2021 роки, якою передбачено забезпечити повноцінне, якісне та збалансоване харчування дітей в закладах освіти, постачання безпечних та якісних продуктів харчування і сировини, залучення до постачання продуктів харчування сільськогосподарських виробників та переробних підприємств району і області; призупинено функціонування Влащинецького комунального дошкільного навчального закладу Лановецької районної ради Тернопільської області у зв’язку з малою кількістю дітей. Водночас прийнято рішення про функціонування груп підготовки дітей п’ятирічного віку до навчання в школі при Бережанській та Жуковецькій філіях Вишгородоцького ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Гриньківській ЗОШ І  ступеня та  Влащинецькій ЗОШ І ступеня.
Також одноголосно підтримано проекти рішень щодо затвердження розпоряджень голови районної ради та внесення змін до розміру відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію.
Депутати внесли зміни до діючих районних програм, а саме: підтримки осіб, які брали участь  в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил на 2020-2024 роки; вдосконалення надання адміністративних послуг у Лановецькому районі на 2018-2020 роки (в новій редакції); фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Лановецька центральна районна лікарня» на 2019-2021 роки»; цільової соціальної програми забезпечення пожежної і техногенної безпеки Лановецького району на 2018-2022 роки; військово-патріотичного виховання, підготовки молоді до служби в Збройних Силах України, забезпечення проведення мобілізаційних заходів в Лановецькому районі на 2018-2021 роки.
Обговорено та схвалено проекти рішень щодо надання дозволу комунальному некомерційному підприємству «Лановецька центральна районна лікарня» на списання майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Лановецького району, яке перебуває на балансі підприємства та погоджено встановлення плати за послуги у 2020 році, які надаються у поліклінічному відділені.
Розглянуто та одноголосно підтримано проект рішення “Про звернення депутатів Лановецької районної ради сьомого скликання до Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров’я України, народного депутата України Ігоря Василіва щодо відтермінування впровадження медичної реформи”, з якого інформував голова профспілки працівників охорони здоров’я Лановецького району Олександр Зварич. Зокрема, акцентував увагу присутніх на актуальних проблемах щодо ситуації, яка склалася в медичній галузі Лановецького району, у зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я.
В результаті обговорення з усіх питань було ухвалені відповідні рішення. З матеріалами сесії можна ознайомитися на офіційному сайті Лановецької районної ради в розділах «Офіційні документи», «Районний бюджет» та «Районні програми». http://lanrada.gov.ua