Священний Синод Православної Церкви України (ПЦУ) на своєму зібранні у четвер, 9 квітня, ухвалив рішення щодо відзначення Великодня в умовах поширення коронавірусу Covid-19. Про це йдеться у повідомленні на сторінці ПЦУ в Facebook.
Зокрема, враховуючи заборону масових релігійних заходів, Синодом погоджено не проводити спільні посвячення верби та великодніх страв у храмах та на прихрамовій території, щоби не допускати скупчення людей.
Водночас зазначається, що на підставі роз’яснень Національної поліції, з дотриманням вимог, у позабогослужбовий час не відмовлятимуть мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, у їх задоволенні.
У малих населених пунктах (селах, селищах міського типу, у місцевостях з переважаючою індивідуальною забудовою) рекомедовано освячення великодніх страв біля місць проживання – на вулиці поруч з будинком чи на подвір’ї, з дотриманням «соціальної дистанції»; при індивідуальному освяченні великодніх страв біля місць проживання вірних не допускати їхнього скупчення та контролювати дотримання загальних норм карантину.
Також відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня.)