Сьогодні народився наш талановитий земляк, видатний український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України імені Шевченка – Іван Марчук (Ivan Marchuk Artist), уродженець села Москалівка Лановецького району.
Марчук є найтитулованішим українським художником сучасності. Його ім’я внесено до списку сотні видатних людей нашого часу, складеного міжнародною консалтинговою компанією Creator Synectics. Хоча для самого живописця рейтинги мають далеко не найбільше значення, набагато важливішими є гармонія і творчість у всіх її проявах.
Все своє життя Марчук віддав творчості, він освоїв різні стилі і вийшов за їх рамки. Геніальний художник створив власний художній стиль, унікальну, складну у виконанні техніку – «пльонтанізму», яка високо оцінюється критиками з усього світу.
Пишаючись рідним земляком та за його підтримки, 20 квітня 2010 року в школі с. Москалівка відкрито першу кімнату – музей народного художника України Івана Марчука, а у 2015 році її зареєстровано як мистецький музей. У музеї оформлено такі експозиції: « В оточому гнізді», «Тернистими шляхами», «На піку слави», які висвітлюють життєвий та творчий шлях художника. На стінах – картини-оригінали, зібрано особисті речі, каталоги та публікації. Екскурсоводами музею є учні школи. На базі закладу проводяться заходи районного та обласного рівнів. Музей постійно запрошує відвідувачів прийти та доторкнутись до неповторної техніки митця.
Лановецька районна рада щиро вітає генія сучасності!
Шановний Іване Степановичу, за Вашими плечима – багаторічний досвід і визнання. У цей урочистий день бажаємо Вам міцного здоров’я, незгасаючої енергії та наснаги. Нехай Ваша творча життєлюбність, відданість справі й надалі супроводжують Вас, а особиста людська доброта, відкритість – ніколи не вичерпуються! Бажаємо й надалі творити з натхненням! Нехай Божа благодать завжди буде з Вами!