Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій.
Масштабна кампанія масових репресій у СРСР у 1937-1938 роках отримала назву “Великий терор”. ЇЇ масштаби вражають, оскільки кількість жертв обраховується сотнями тисяч осіб. Основними причинами таких злодіянь вважають бажання Й. Сталіна після його приходу до влади ліквідувати реальних і потенційних противників комуністичного режиму, досягти повного упокорення населення шляхом винищення окремих соціальних та національних груп, завершити кадрову революцію й утвердити авторитарний стиль керівництва.
Терор і репресії зачепили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Усіх кого сталінська влада оголосила «ворогами народу»,було страчено або приречено на тортури і голодну смерть на засланні.
Це був час зневіри, відчаю та безнадії. Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність.
З кожним роком свідків тих трагічних подій стає менше, однак ми маємо пам’ятати кожного, передавати нащадкам правду про минуле.
Згадаймо у спільній молитві усіх невинно закатованих жертв політичних репресій в Україні. І пам’ятаймо, що свобода, людяність, демократія та патріотизм є і завжди будуть найбільшими цінностями українського народу.
Непохитної віри усім нам у щасливе майбутнє рідної країни!
Вічна пам’ять загиблим!